reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 8
Nokia 8
Nokia 8

Nokia 8 kullanıcılarına müjdeli haber

Ekim ayında paylaştığımız bir haberde Nokia 8’e Android 8.0 Oreo güncellemesinin geleceğini sizlere aktarmıştık. HMD Global tarafından onaylanan bu bilginin üzerinden çok geçmeden Nokia, Nokia 8 kullanıcılarına müjdeli haberi verdi. Nokia 8 kullanıcıları Android’in en güncel versiyonuna tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de kavuştu.

Yalın ve güvenli Android 8.0 Oreo ile Nokia 8’i buluşturmanın gururunu yaşadıklarını belirten HMD Global’in Ürün Yönetimi Başkanı Juho Sarvikas, “Kullanıcılarımıza her zaman mümkün olan en iyi Android deneyimini sunmak istedik. Bu nedenle platformu test etmek, optimize etmek ve iyileştirmek için en uygun zamanı bekledik” dedi. Sarvikas sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Yeni kurulan Nokia telefonları beta laboratuvarları dahilinde kullanıcılarımız ile birlikte çalışarak, bu merakla beklenen mobil platformun yalın bir sürümünü yarattık. Bu sürüm, harika performans ve daha da iyi pil ömrü ile eşleştirilen o gereksiz yığıntıların hiçbiri olmadan tüm o heyecan verici yeni özellikleri içinde barındırıyor. Android 8.0 Oreo; iletişim kurmayı, yaratmayı, oyun oynamayı ve keşfetmeyi daha da eğlenceli yapan yeni özelliklerle dolu.”

Android 8.0 Oreo’nun sunduğu yenilikler neler?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor.

Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Nokia 8’in çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.