reklamı kapat

POPÜLER

amarok1
amarok1
amarok1

“Uluslararası Yılın Pickup Ödülü 2018″in kazananı belli oldu

Farklı ülkelerden gazetecilerin bir araya gelerek gerçekleştirdiği değerlendirme sonucunda, yarışma tarihinde bir ilk de yaşandı.

Advertisement

Mercedes X-Class ile birlikte yepyeni bir sınıf kazanan pickup sınıfında, halihazırda var olan rekabet her yıl bir adım daha ileri gidiyor. Son dönemlerde Navara‘nın daha çok adını duyduğumuz bu çekişme içerisinde ödül de kazanan Nissan görünüşe göre bu yıl için unvanını devretmek zorunda. Uluslararası Yılın Ticari Aracı için bir araya gelen 25 farklı ülkeden basın mensubu 2018 yılının kazananını belirledi. Navara’nın yanı sıra Mitsubishi L200 ve Isuzu D-Max gibi modellerin birbirleriyle yarıştığı organizasyonda bu yılın ödülü Volkswagen Amarok‘a verildi. Sınıfında 224 beygir güç üreten 3.0 V6 motoruyla fark yaratan Amarok, rekabete kısa sürede dahil olmasına karşın elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor.

amarok1
amarok1
amarok1

Volkswagen Amarok’tan yedi yılda ikinci başarı

Geçtiğimiz 2010 yılında da aynı ödülü kazanarak ilk başarısını elde eden Amarok, bu yılla birlikte ödüle iki kez layık görülen ilk pick-up olma başarısına da imza attı. Jüri yaptığı değerlendirmede Amarok’u pick-up segmentinin “sıkı çalış, sıkı eğlen” felsefesinin cisimleşmiş hali olarak değerlendirirken, tasarım ve malzeme kalitesindeki seviyesine vurgu yaptı. Türkiye’de kendi segmentinde ilk olan 3.0 litre hacimli turbo dizel V6 motor 224 PS güç üretirken 550 Nm tork sağlıyor.