reklamı kapat

POPÜLER

Atıksız zararsız 3D yazıcı: Mcor Arke [Video]

3D yazıcı üreticisi Mcor firmasının CES 2016’da tanıttığı yeni ürünü, bildiğiniz 3D yazıcılar gibi farklı endüstriyel malzemelere ihtiyaç duymuyor oluşuyla ilgi çekiyor. Sadece sıradan kağıt, yapışkan ve kesici kullanarak ortaya üç boyutlu tasarımlar çıkaran Arke, diğer 3D yazıcılar gibi kullanıcıların önüne renk sınırlaması da koymuyor.

Mcor Arke’nin rakip 3D yazıcılardan farkı, ana üretim malzemesi olarak kağıt kullandığı için evsel atık dışında atık üretmemesi. Yani yazma sürecinin sonunda erimiş plastik veya farklı toksik atıklar ortaya çıkarmıyor ve bir ofis veya sınıfta kullanılmaya müsait.

Kağıt, kesici ve yapışkan kullanarak ortaya 3D modeller çıkaran yazıcının avantajlarından biri de kullanıcıya istediği rengi seçme özgürlüğü sunması. Plastik veya filament gibi hammaddelerle çalışmadığı için sıradan bir yazıcı nasıl renkli çıktı alabiliyorsa, kağıtla ürün meydana getiren Mcor Arke de her renk çıkış verebiliyor. Kağıt katmanlarını birleştirme mantığıyla çalışan yazıcının geliştiricileri, kağıdın bu sayede çok güçlü bir materyal haline geldiğini vurguluyor. Öte yandan Mcor Arke, 4800×2400 dpi gibi oldukça yüksek çözünürlüklü renkli baskı yapabiliyor olmasıyla pek çok 2D yazıcıdan bile görsel anlamda daha yüksek performans sergiliyor.

5.995 dolar fiyatla haziran ayından önce piyasada olacağı ifade edilen Arke’nin hedef kitlesi okullar ve ofisler.

VİDEO