reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en küçük yazıcısı Selpic P1

Cepte taşınacak dünyanın en küçük yazıcısı: Selpic P1 [Video]

Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir yazıcı arıyorsanız Selpic P1 tam da sizin için uygun görünüyor. Model dünyanın en küçük yazıcısı olarak geçiyor.

Bağış platformu Indiegogo üzerinde karşımıza çıkan ve dünyanın en küçük yazıcısı olarak lanse edilen Selpic P1, proje kapsamında koyulan 20 bin dolarlık hedefi 15 bin dolar seviyesine getirmeyi başarmış durumda. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz kadar ufak olan model, WiFi ve Bluetooth üzerinden haberleştiği bir iOS / Android uygulaması ve Mac / Windows yazılımı ile yönetiliyor. Uygulama ve yazılımdan üzerinden yazılacak “metinler” rahatlıkla ayarlanabiliyor. Burada metinler diyoruz çünkü bu yazıcı daha çok yazı yazmaya odaklanıyor. Ancak elbette QR kod gibi başka tasarımlar da istenilen hemen her yüzeye rahatlıkla basılabiliyor. Model için ufak boyutlu sekiz farklı renkte kartuşlar hazırlayan şirket, modelin 600 DPI baskı çözünürlüğüne sahip olduğunu belirtiyor. Saniyede 18 milyon mürekkep damlası bırakan 300 farklı çıkış barındıran Selpic P1, düz yanında kavisli baskı yapılmasına da imkan tanıyor. Kartuşları alt kısmından rahatlıkla takılıp çıkarılabilen ve her seferinde sadece tek bir renkte basabilen dünyanın en küçük yazıcısı, USB-C üzerinden şarj edilebiliyor. Burada 210 mAh pil ile 3 saatten fazla bir çalışma süresi sunuluyor ve bu da yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en küçük yazıcısı Selpic P1 oldukça dikkat çekmiş durumda

Bu modele ulaşmak için yapılması gereken en düşük bağış miktarı ise 99 dolar seviyesinde yer alıyor. Kartuş fiyatı ise 39 dolar olarak görünüyor. Burada yapılacak bağış ile satın alanlara portatif el yazıcısı eylül ayında geliyor. Burada dünya geneli kargo yapılıyor deniyor.

Yazıcı için hazırlanan kartuşlar