reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11 reklam iPhone X FaceID hata

iOS 11’in aylardır çözülmeyen hatası iPhone X reklamında [Video]

Teknoloji devi Apple, iOS 11 işletim sisteminde yer alan hatalar ile oldukça eleştiriliyor. Birçoğu kullanıcılar tarafından bildirilmesine rağmen kapatılmayan sorunlar, artık resmi reklamlar da bile karşımıza çıkıyor. Dikkatli gözlerden hiçbir şey kaçmıyor.

Apple kısa süre önce iPhone X için “Unlock” isimli bir video yayımladı. Telefonun Face ID yüz tanıma sistemi için hazırlanan reklam, genel olarak oldukça ilginç gözüküyor. Ancak reklam daha çok içerisinde görünen hata ile gündeme gelmiş görünüyor. İlk olarak geçtiğimiz kasım ayında Benjamin Mayo tarafından gösterilen bu hata, kilit ekranında karşımıza çıkıyor. Bu ekrandaki bildirim balonları hemen aşağıda görebileceğiniz üzere gelen mesajların gerisinde kalıyor. Yüz tanımayla açılan bu balonlar, gelen mesajların hızına yetişemiyor ve bu da anlık da olsa bir gecikme yaratıyor. Bu elbette son kullanıcı için büyük bir sorun değil ancak reklamda yer alması çok garip duruyor. Son dönemde bu ve benzeri arayüz hatalarıyla çok kez karşımıza çıkan firma, bunlardan reklamlarında dahi kaçamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bu hatalar yüzünden iOS 12’de önemli bir değişikliğe gidiyor

Şirketin genel stabilite sorunlarını çözmek adına adına iOS 12‘ye köklü yenilikler koymayacağı biliniyor. Bunun yerine mevcut sorunları çözmeye ve altyapıyı güçlendirmeye odaklanacak firma, bu sefer acele etmek istemiyor. Daha önce de söylediğimiz üzere bu durum hem üzücü hem de sevindiren bir detay oluşturuyor. Çünkü işletim sistemi güzel çalışmadığı zaman yeni özelliklerin de hiçbir anlamı kalmıyor.

Reklam videosunun tamamı