reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iOS 12

iOS 12’nin yeni beta sürümünü bekleyenlere güzel haber

Apple, bu ayın başında geliştiriciler için indirmeye sunduğu iOS 12’nin ikinci beta versiyonunu nihayet indirmeye sundu.

Advertisement

Şu anda sadece geliştiriciler tarafından kullanılabilen yeni beta sürümü hata düzeltmeleriyle birlikte geliyor.  Önümüzdeki günlerde halka açık beta sürümü yayınlanacak iOS 12’nin final sürümünün eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

iOS 12 ne gibi yeniliklerle geliyor?

Apple fanları tarafından merakla beklenen iOS 12, sunduğu yeniliklerle kullanıcılara yepyeni deneyimler kazandırıyor. Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın yıldızı olan iOS 12, performans iyileştirmelerinin haricinde sunduğu yeniliklerle de dikkat çekiyor. İşletim sistemi, performansa odaklanan bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. 2013’ten bugüne kadar tüm iOS cihazlarına iOS 12 yüklenebiliyor. İşletim sistemi, uygulamaların çok daha hızlı açılmasına imkan tanıyor. İşletim sistemi, iPhone ve iPad’de günlük işleri daha hızlı ve duyarlı hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha Hızlı ve Daha Duyarlı

İşletim sistemi tüm sistemde performans iyileştirmeleri sunuyor. Kamera yüzde 70’e kadar daha hızlı açılıyor, klavye yüzde 50’ye kadar daha hızlı görüntüleniyor ve yazı yazarken daha fazla duyarlılık sunuyor. Sistemde birçok şey aynı anda çalışırken bile uygulamalar iki kata kadar daha hızlı açılıyor. İşletim sistemi, 2013’te sunulan iPhone 5s’ten şimdiye kadarki en gelişmiş iPhone olan iPhone X’a kadar çok sayıda aygıta yönelik olması sayesinde, daha önceki tüm sürümlere göre daha fazla aygıtta performans iyileştirmeleri sunuyor.

İlgili Video

iPhone X için yeni reklam