reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12

iOS 12’nin altıncı beta versiyonu yayında

1 hafta önce geliştiriciler için iOS 12’nin beşinci betasını yayınlayan Apple, kısa bir sürenin ardından altıncı betasını indirmeye sundu. Kayıtlı geliştiriciler, yeni iOS 12 beta sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden veya uygun sertifikayı yükledikten sonra havadan indirebiliyor.

Güncellemeyle birlikte gelen yenilikler ise şöyle;

– Konuşma Erişilebilirlik seçeneklerinde bir ses dinlerken veya seçerken ayarlar beklenmedik bir şekilde kapanabiliyor.
– FaceTime, Mail, Harita veya Sesli Notlar kaldırılmışsa Siri & Arama ayarlarını açmaya çalışırken ayarlar beklenmedik bir şekilde kapaniliyor. Bu gerçekleşirse Apple, eksik uygulamaları yüklemenizi öneriyor.
– Belirli kısayolları kullanırken, Siri uygulamayı otomatik olarak açmayabilir ve bunun yerine bir Aç düğmesini görüntüler.

Güncellemenin bununla birlikte çeşitli hata düzeltmeleriyle birlikte geldiğini de belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12 ne gibi yenilikler vadediyor?

iOS 12, sunduğu yeniliklerle kullanıcılara yepyeni deneyimler kazandırıyor. Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın yıldızı olan işletim sistemi, performans iyileştirmelerinin haricinde sunduğu yeniliklerle de dikkat çekiyor. İşletim sistemi, performansa odaklanan bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

2013’ten bugüne kadar tüm iOS cihazlarına iOS 12 yüklenebiliyor. İşletim sistemi, uygulamaların çok daha hızlı açılmasına imkan tanıyor. İşletim sistemi, iPhone ve iPad’de günlük işleri daha hızlı ve duyarlı hale getiriyor. İşletim sistemi tüm sistemde performans iyileştirmeleri sunuyor. Kamera yüzde 70’e kadar daha hızlı açılıyor, klavye yüzde 50’ye kadar daha hızlı görüntüleniyor ve yazı yazarken daha fazla duyarlılık sunuyor.

İlginizi çekebilir

Apple’ın en son tanıttığı saat