reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk’ın da yer aldığı tüyler ürperten yapay zeka belgeseli [Video]

Elon Musk‘ın yapay zekanın bilinç kazanmasıyla ilgili endişelerini sizlerle daha önce de paylaşmıştık. Sektörde bu konuda endişelenen tek kişi de değil elbette. Musk’ın da yer aldığı yeni belgesel, bu tehlikeye ışık tutuyor.

Yapay zeka konusunda Black Mirror bölümlerini aratmayacak teoriler sık sık gündeme geliyor. Boston Dynamics‘in gelişmiş robotları da açıkçası bu düşünceyi tetikleyenler arasında. Elon Musk ise bu konuda çok net. Yapay zekanın insan tarafından kontrol edilemeyeceği bir noktaya geleceğine inanan Musk, insanlığın sonunun robotlar tarafından getirilebileceğini düşünüyor. Bu konuda görüşlerini sık sık paylaşan Musk bu kez ilginç bir belgeselde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu bilgisayara güveniyor musun?

Chris Paine‘in yönettiği ve Oscar ödüllü Icarus belgeselinin yazarı Mark Monroe’nun senaristliğini üstlendiği Do You Trust This Computer? adeta bir Black Mirror bölümünü andrırıyor. Teknolojinin hızlı gelişimi ile beraber yapay zeka teknolojilerinin de değişimi artarken bilim kurgu hikayelerinin gerçekleşebileceği göz önünde bulunduruluyor. Hala gelişmeye devam eden bu alanı keşfe çıkan Do You Trust This Computer? da izleyicilere bir bakış açısı katmaya çalışıyor. Belgeselde alanında uzman 26 kişi görüşlerini paylaşıyor. Haberin devamında fragmanını izleyebileceğiniz bu ilgi çekici yapımı 3,99 dolar karşılığında kiralayarak buradan izleyebilirsiniz.

Video