reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Premium ve YouTube Music Premium

YouTube Premium ve YouTube Music Premium Türkiye lansmanı fiyat karmaşasına son verdi

YouTube Premium ve YouTube Music Premium için yapılan Türkiye lansmanı, fiyat karmaşasına son verdi. İşte servisler hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar;

İlk duyurusu geçtiğimiz günlerde yapılan YouTube Premium ve YouTube Music Premium, resmi olarak Türkiye’de lanse edildi. Türkiye’ye 3 aylık ücretsiz deneme süresiyle gelen YouTube Premium, aylık 16,99 TL fiyat etiketine sahip. Buna ek olarak firma bir aile üyeliği de sunuyor. Hanenizde yaşayan en fazla 5 aile üyesi (13 yaş ve üzeri) için 1 aylık ücretsiz deneme süresiyle aylık 25,99 TL fiyat etiketiyle Premium’a geçiş yapılabiliyor. Bu servis YouTube içindeki reklamları kaldırması yanında arka planda çalıştırarak müzik dinlemenize imkan tanıyor ve “YouTube Originals” altındaki orijinal içerikleri de beraberinde getiriyor. Bu arada Apple’ın aldığı App Store komisyonu nedeniyle iOS kullanıcıları Premium servise aylık 21,99 TL ödeyerek sahip olabiliyor. Ancak resmi olarak açıklanan kesin / net fiyat 16,99 TL. Bu yüzden aboneliği iOS kullanıcılarının başka yerden alması mantıklı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Premium yanında YouTube Music Premium da Türkiye’de

Bu paket firma tarafından “Reklamsız, internetsiz ve kapalı ekranla müzik dinlemek için Music Premium” olarak lanse ediliyor. 3 aylık deneme süresiyle aylık 13.99 TL olan Spotify ve Apple Music rakibi servis, 1 aylık ücretsiz süresi verilen 20.99 TL‘lik bir aile paketine de sahip. Bu servis sayesinde milyonlarca müzik ve buna eşleştirilen milyonlarca müzik videosu geliyor. İçerisinde binlerce çalma listesi barındıran servis, cihaza indirme üstünden internetsiz dinleme sunuyor ve hit müzik videolarını karşınıza getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da yakın zaman önce tanıtılan Spotify Lite