reklamı kapat

POPÜLER

Lady Gaga

Lady Gaga

Timothée Chalamet

Timothée Chalamet

Ariana Grande

Ariana Grande

Billie Eilish

Billie Eilish

Taylor Swift

Taylor Swift

Justin Bieber

Justin Bieber

James Charles

James Charles

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Will Smith

Will Smith

Shawn Mendes

Shawn Mendes

Camila Cabello

Camila Cabello

Nicki Minaj

Nicki Minaj

Chrissy Teigen

Chrissy Teigen

John Legend

John Legend

Cardi B

Cardi B

Kylie Jenner

Kylie Jenner

Rihanna

Rihanna

Katy Perry

Katy Perry

Brendon Urie

Brendon Urie

Chris Evans

Chris Evans

Tom Holland

Tom Holland

Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown

Cole Sprouse

Cole Sprouse

Keanu Reeves

Keanu Reeves

Harry Styles

Harry Styles

Dwayne "Rock" Johnson

Dwayne "Rock" Johnson

Ünlülerin yaşlandırma uygulaması FaceApp ile dönüştükleri halleri [Galeri]

Yakın zaman önce viral olan bebek yüz filtresi ve cinsiyet değiştirme filtrelerinin ardından şimdi de karşımızda FaceApp “yaşlandırma filtresi” bulunuyor.

FaceApp şimdi aldığı güncelleme ile gelen yeni yaşlandırma filtresiyle gündemden inmiyor. Uygulama sayesinde yüklenilen fotoğraflar gerçekmişcesine yaşlandırılıyor ve 60 yaşındaki halinizi görebiliyorsunuz. İnternette bu konuda elbette birçok ünlü de filtreli hallerinin fotoğraflarını paylaştı. Bazı ünlüler gerçekten iyi yaşlanmışken bazıları oldukça kötü bir hale gelmiş durumda. Ünlülerin fotoğraflarının yaşlanmış halleri ise internet alemine tabiri caizse bomba gibi düştü. Hal böyle olunca biz de bunları sizler için derledik.

Rusya’nın Saint-Petersburg kentinden küçük bir ekip tarafından geliştirilen FaceApp uygulaması Google Play Store ve Apple Play Store‘da bulunan ücretsiz bir mobil uygulama olarak karışımıza çıkıyor. Uygulama yapay zeka yardımı ile kullanıcının yüzünün gerçekçi bir dönüşümünle yeniden yaratıyor ve 60 yaşında nasıl görünebileceklerini gösteriyor. Uygulamanın kamera işlevini kullanmak için bir fotoğraf çekebilir veya önceden var olan galerinizden bir fotoğraf çekebilirsiniz. Bu kadar kolay olan yaşlandırma filtresi uygulamayla siz de eğlenebilirsiniz.

Yapay zeka destekli mobil uygulama Google Play Store ve Apple App Store‘da ücretsiz bir şekilde bulunuyor. Çeşitli filtreler ve özellikler kullanarak insanlara 50 ya da 60 yaşında nasıl görüneceklerini gösteriyor. Yaşlandırma özelliğinin yanı sıra, uygulama aynı zamanda kullanıcılara yüzlerini ve saçlarının rengini değiştirme, kapalı ağzı bir gülüşle değiştirme ve cinsiyetleri değiştirme seçeneği sunuyor. Uygulamada, kullanıcıların daha genç görünmesini sağlayan bebek “filtresi”ni sunuyor Ancak daha genç yapan filtre setleri, daha gençken nasıl göründüğümüzü zaten bildiğimiz için yaşlandırma filtresi versiyonu kadar gerçekçi ya da eğlenceli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FaceApp yaşlandırma filtresi kullanmak çok kolay

FaceApp, temelde yüzlün bütün detaylarını kullanarak yapay zeka destekli değişikliklere bağlı olarak çalışıyor. Yüz ifadeleri, sakal ve saç gibi detayların uygulamalar ile kısa süre içinde gerçeğe yakın şekilde değiştiren başka bir uygulama henüz yok. Zira Photoshop bunu sağlıyor olsa da bu kadar kısa sürmüyor ya da fazla uğraştırıyor.

Yüklemek istediğiniz fotoğrafı, uygulamanın yerleşik kamera işlevleri aracılığıyla çekebilir veya galerinizden bir tane yükleyebilirsiniz. Daha sonra kendinizi daha yaşlı veya çok daha genç ve hatta başka bir cinsiyette görebilirsiniz. Basit kullanımının yanında gerçekçi bir sonuca da kavuşmanızı sağlayan FaceApp, viral olmasını bu gerçekçi dönüştürme özelliğine borçlu. Uygulama şu anda App Store’da yaklaşık 2 milyon kez indirildi ve değerlendirmesi 4,7’ye yükseldi.

İlginizi çekebilir

Snapchat kedi filtresi