reklamı kapat

POPÜLER

kylie jenner

Kylie Jenner’dan Snapchat’e 1,3 milyar dolar kaybettiren tweet

Reality şov yıldızı olmanın yanında takipçi sayısı nedeniyle sosyal medya fenomenine dönüşen Kylie Jenner geçtiğimiz günlerde Snapchat hakkında bir tweet attı. Onun tek paylaşımı uygulamanın 1,3 milyar dolar değer kaybetmesine neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Instagram’daki bebek paylaşımıyla en çok beğenilen fotoğraf rekorunu kıran Kylie Jenner’ın yeni hedefi Snapchat oldu. Fakat ünlü yıldız bu sefer herhangi bir rekor kırmadı. Tam aksine yaptığı basit bir yorumla uygulamanın değerinin düşmesine neden oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genç yıldız 21 Şubat tarihinde “Snapchat kullanan kimse kaldı mı? Yoksa sadece ben mi kullanmayı bıraktım? Bu çok üzücü değil mi?” sözlerini sarf etti. 24 milyon Twitter takipçisi olan Jenner’ın bu yorumu son zamanlarda ciddi sorunlar yaşayan uygulamaya pahalıya mal oldu. Uygulamanın hisseleri yüzde 6 değer kaybetti. Sadece bir tweet yüzünden 1,3 milyar dolar değer kaybı yaşandı. Bu gelişmelerin ardından Kylie Jenner bir de durumu düzeltmeye çalışan tweet atarak dikkat çekti. Onun “Seni hala seviyorum Snapchat. İlk aşkımsın.” sözlerini paylaşması ise durumu düzeltmek için yeterli olmadı.

Snapchat’in son zamanlarda ciddi bir düşüş yaşadığı zaten biliniyor. Uygulamanın kasım ayında değişen tasarımı da kullanıcılar tarafından fazlasıyla eleştiriliyordu. Tüm bunların üstüne Kylie Jenner gibi çok takipçili birinin yorumu eklenince kayıp giderek hız kazandı gibi görünüyor.