reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Plus
huawei

Üç kameralı Huawei P20 Plus’ın yeni taslak tasarımları ortaya çıktı

Huawei yeni P20 serisini önümüzdeki ay gerçekleştireceği etkinlikte tanıtmaya hazırlanıyor. Huawei’nin P20 ile birlikte Plus ve Pro modellerini de tanıtacağı konuşuluyor.

İddialara göre Huawei P20 gücünü 3.200 mAh, P20 Plus ise gücünü 4.000 mAh kapasiteli pilden alacak. P20 serisinde Samsung telefonlarda görmeye alışık olduğumuz sürekli açık ekran özelliğinin de olacağı konuşuluyor. Bilindiği üzere Huawei, Mate 10’da LCD, Mate 10 Pro’da ise AMOLED ekran tercihinde bulunmuştu. Huawei’nin yeni telefonlarında ise hem enerji tasarrufu için hem de daha canlı ekran deneyimi için OLED panelleri kullanacağı söyleniyor. Gelen son haberlere göre şirketin yeni amiral gemisi telefonu olacak P20, üç lensi bünyesinde barındıracak. Bir önceki modelde telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyordu. Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyordu.

Huawei P20 serisi kamerasıyla fark yaratacak

Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P20’de yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. “Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor.