reklamı kapat

POPÜLER

Performans wagonlarına 300 beygirlik yeni alternatif: SEAT Leon Cupra R ST

Performans festivalinden sahne alacak yeni modellerden birisi olan SEAT Leon Cupra R ST, gözünü üst seviyelerdeki modellere dikmiş durumda.

Cupra markasının ilk modelini Ateca üzerine geliştirmesiyle başlayan performans şöleni, SEAT içerisine de yansımış şekilde karşımıza çıkıyor. Eylül 2017’de “tüm zamanların en güçlü SEAT modeli” olarak tanıtılan Leon Cupra R üzerine gerçekleştirilen son proje, station wagon sınıfına yeni bir performans otomobilinin girişine vesile oluyor. Leon Cupra R ST adıyla Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmek üzere hazırlanan proje, Cupra modelleriyle aynı sınırlar içerisinde sahne alacak. 2018’in son çeyreği içerisinde satışa sunulacağı açıklanan sınırlı üretim modelle ilgili beklentiler ise hiç de azımsanmayacak seviyede.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı değerler farklı gövdede

Diğer Cupra versiyonlarında olduğu gibi 2.0 litrelik turbo dört silindirli motorun kullanıldığı SEAT Leon Cupra R ST’nin güç değerleri de diğer modellerle benzerlik gösteriyor. Bu da güç değerlerinin 300 ile 310 PS aralığında şanzıman türüne göre değiştiği anlamına geliyor. Dört tekerlekten çekişli altyapısı standart olarak sunulan modelde donanım olarak da karakteristik farklar var. Özel tasarım jant ve karbon fiber alaşım gövde paketinden başlayan bu özellikler, kokpit bölümünde alcantara direksiyon ve koltuklarla devam ediyor. Konsolun merkezindeki erkanın boyutu da değişmeyerek 8 inç olarak paylaşılıyor. Fiyatıyla ilgili detaylı bilgilerin Cenevre’de açıklanmasını beklediğimiz SEAT Leon Cupra R ST, markasına göre Mercedes ve Audi modellerine güzel bir alternatif olabilecek seviyede.