reklamı kapat

POPÜLER

Cupra

Cupra, Seat Leon geleceğini şekillendirecek yeni proje için hazır [Video]

Önümüzdeki iki aylık süreç içerisinde örtülerinden kurtulacak olan Cupra imzalı yeni konsept, ailenin diğer üyeleri için referans niteliği taşıyabilir.

SEAT tarafından ayrı bir marka olarak yeniden oluşum sürecine alınan Cupra, geleceğini performans merkezli olarak ilerletmeye devam ediyor. Bununla birlikte elektrikli otomobil oluşumunun da merkezi konumunda olması planlanan bu yeni girişim gelecek modellere de ışık tutuyor. Eylül ayı itibarıyla kapılarını açacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda hazırlanan Cupra, SEAT Leon geleceği için yeniden belirleyici niteliği taşıması beklenen konsept projesi için geri sayıma başlıyor. Resmi Youtube kanalı üzerinden paylaşılan teaser niteliğindeki video üzerinden ipuçları verilmeye başlanan aracın, gelecek nesil Cupra Leon niteliği taşıması da masada görünen beklentiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Cupra projesinden beklentiler

Geçtiğimiz yıl içerisinde Leon merkezli e-Racer projesiyle büyük beğeni toplayan Cupra‘nın bu yeni girişimde de beklenti yarattığını söyleyebiliriz. Resmi kaynaklar ise otomobille ilgili detay verme konusunda şu aşamada ketum davranıyor. Bu alandaki ilk beklenti otomobilin e-Racer projesi üzerine geliştirilmiş olacağı yönünde. Altyapı konusunda MQB‘nin devamlılığına işaret edilen projede Leon TCR adının da referanslar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Paylaşılan 15 saniyelik videoda aracın bir hayli sportif karaktere sahip olduğunu, kaput çizgileri üzerinden anlamak çok da zor değil. SEAT’ın güncel modellerinde kullandığı gündüz far tasarımının da burada ufak değişimlerle kullanıldığını görebiliyoruz. Önümüzdeki günlerde daha net detaylarıyla karşımızda olacak proje ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.