reklamı kapat

POPÜLER

Netflix dizisi Stranger Things 4. sezon ile ilgili açıklama

Stranger Things 4. sezon ile ilgili ilk açıklama

Netflix, Stranger Things 4. sezon onayını henüz vermedi. Ancak Duffer kardeşler yeni sezonla ilgili açıklamalar yapmaya başladı.

Netflix hala açıklamasa da 3. sezonla gelen rekor ve beklenti yaratan ek sahne sonrası Stranger Things 4. sezon için onay gelmemesi imkansız gibi. Serinin son sezonu olacağı iddiaları hala dolaşırken, dizinin gelecek sezonuyla ilgili ilk açıklamalar ise dizi yaratıcıları Duffer kardeşlerden geliyor. Üçüncü sezonla beraber kafalarda çok fazla soru işareti oluşturan dizi için hayranlar yeni teoriler oluştururken, bazı karakterlerin de geri dönebileceği konuşuluyor. Peki Duffer kardeşler bu konuda ne düşünüyor? EW‘a röportaj veren dizi yaratıcıları bizi “farklı bir sezonun” beklediği görüşünde.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Stranger Things 3. sezon içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 4. sezon kapsamını genişletiyor

Dizinin yaratıcıları dördüncü sezon için akıllarında kilit bir plan olduğunu belirtiyor. Ross Duffer: “Genel olarak neler olacağını biliyoruz, ancak detayları önceden belirlemiyoruz. Örneğin ikinci sezon finalinde Billy’nin üçüncü sezondaki rolünü biliyorduk. Rusların hikayeye dahil olacağını biliyorduk. Ancak alışveriş merkezindeki olayları bilmiyorduk. 4. sezon geliştirmesinde de teknik olarak bu noktadayız. Hikayenin önemli pek çok noktası belli. Şimdi o noktaları birleştirip, detaylarla genişleteceğiz. Ancak bu sezonun çok farklı hissettireceğini söyleyebiliriz. Bence bu yapılması gereken en doğru şey. Çok heyecanlı olacağını düşünüyorum.” diyerek yeni sezonun ilk üç sezondan farklılaşacağını müjdeliyor.

Matt Duffer ise hikayenin Hawkins dışına çıkacağını işaret ediyor. Hikayenin biraz daha “açılacağını” belirten Matt Duffer, özel efektler konusunda da gelişim vadediyor. Ek sahnede gösterilen tutsak Amerikalı ve Ruslar tarafından yakalanan Demogorgon‘un Stranger Things 4. sezon için en önemli detaylar arasında yer aldığını belirten Duffer kardeşler, sabırsızlığımızı da artırıyor. Eleven’ın Joyce Byers ve ailesiyle beraber Hawkins’ten ayrılmasının ardından parçalanan arkadaş grubunun geleceği ve atılacakları yeni macerayı merakla bekliyoruz. Dizinin tüm bölümlerine Netflix kütüphanesinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

3. sezon fragmanı