reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 4. sezon

Stranger Things 4. sezon duyurusuyla gelen soru işareti [İzle]

Netflix, Stranger Things 4. sezon onayını resmileştirdi. Yayınlanan kısa duyuru fragmanı gelecek sezonla ilgili tek bir ipucu içeriyor.

Resmi olarak onayı açıklamamış olan Netflix, nihayet Stranger Things 4. sezon için onay verildiğini 1 dakikalık kısa bir tanıtımla duyurdu. Ancak tanıtım lafı sizi yanıltmasın çünkü yeni sezondan bir şey görmek şu aşamada henüz mümkün değil. Senaryo çalışmaları devam eden yeni sezon için paylaşılan tanıtım ise tek bir ipucu içeriyor: “Artık Hawkins’te değiliz.” Kameranın yavaş yavaş uzaklaşarak kadrajın sınırlarını belirlediği tanıtımda “Hawkins’e hoşgeldiniz” tabelası görünüyor. Sol tarafta ise geçtiğimiz gün yayınlanan ve Cadılar Bayramı özel bölümü duyurusu olabileceğine düşündüğümüz saat var. Tabii bunun aslında 4. sezon onayı olduğu bu fragmanla netleşti. Elbette tüm ortam Upside Down’da çekilmiş. Peki bu ne anlama geliyor? Duffer kardeşlerin açıklamasına baktığımızda olaylar pek düşündüğümüz gibi olmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 4. sezon Hawkins’e dönecek mi?

Bildiğiniz gibi 3. sezonla beraber hikayeye Ruslar dahil olmuştu. Bir kez daha korku verici bir maceranın ortasında kalan kahramanlarımız ise kendilerini içinde buldukları bu yeni mücadelede farklı bilgiler edinmeyi başarmıştı. Ancak gün sonunda her ne kadar Hawkins bir kez daha Upside Down’un “canavarlarından” temizlense de hikaye orada kapanmadı. Jim Hopper’ın ölümünden sonra Will Byers’ın annesi Joyce, Eleven’ı da alarak kasabayı terk etti. Bu sırada Eleven’ın yaşanan olaylardan sonra güçlerini kullanamadığını da hatırlatalım. Biraz dinlenmesi gerekecek belli ki. Zira işin burada kapanmayacağı ek sahnelerle belirtildi.

Uzun zamandır kendi silahları üzerinde çalışan Ruslar, Upside Down’dan bir şekilde Demogorgon kaçırmayı başarmıştı. Üzerinde çalışmalar yapılan Demogorgon dışında Rusların elinde bir de tutsak Amerikalı bulunuyor. Şimdilik Amerikalının kimliği bilinmiyor. Ancak Dr. Brenner olduğu teorileri internetin favorileri arasında. Bu fiyaskodan sonra ise Ruslar yeniden Hawkins’e döner mi bilmiyoruz ama biz döneceğiz gibi. Tanıtım her ne kadar “Artık Hawkins’te değiliz” dese de Duffer kardeşler farklı bir açıklama yapıyor.

Stranger Things 4. sezon ile beraber Duffer kardeşler Netflix ile önümüzdeki yıllar için de anlaşmaya imza attı. Farklı film ve dizi projelerinde Netflix’e içerik üretecekler. Bu müjdeli haberi ise Duffer kardeşler “Elbette, ilk önce Hawkins’e dönüş yolculuğuyla başlayacağız.” diye kutladı. Her ne kadar Hawkins’i Eleven ile beraber terk etmiş olsak da yeni sezonun tamamen farklı bir yerde geçeceğini sanmıyoruz. “Ekip olarak” çalışan bir takımın büyük bir kısmı Hawkins’teki hayatına devam ederken üstelik. Ancak şimdilik detaylar belirsiz. Henüz bir tarih de vermeyen dizi nasıl bir hikaye anlatacak merak konusu.