reklamı kapat

POPÜLER

Cupra Formentor

Cupra Formentor; yeni kurulan markanın ilk özel modelinden detaylar gelmeye başladı

Önümüzdeki ay kapılarını açacak organizasyonun marka kilometre taşlarından olacak Cupra Formentor, performans odaklı SUV’ler arasından sıyrılmaya çalışacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nın sadece performans odaklı standlarından birisine ev sahipliği yapacak olan Cupra, geçtiğimiz hafta içerisinde karşımıza Leon ile çıktı. Gerçekleştirilen yeni yapılanmanın ardından başlı başına bir marka haline gelen oluşum, bu yılki fuarla birlikte bir dönüm noktasını da yaşıyacak. Seat ürün gamından bağımsız şekilde ilk kez kendine has bir model olarak satışa sunulacak olan Cupra Formentor, konsept aşamasının ardından seri üretime geçmeye hazırlanıyor. Bugün itibarıyla ilk resmi görseli de paylaşılan modelin, Leon ile benzer niteliklerdeki arka tasarım dinamiklerini kolaylıkla ayırt edebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cupra Formentor üzerindeki beklentiler devam ediyor

Henüz performans nitelikleri belirsizliğini koruyan Formentor için hala konsept versiyonunu baz alarak yorum yapabiliyoruz. Bu senaryoda 1,4 litrelik TSI makine ve elektrik motorunun kombinasyonuyla 250 beygire yaklaşan bir Formentor bizi karşılamıştı. Eğer büyük bir sürpriz olmaz ise taban performans limitinin bu oranda seyretmesini bekliyoruz. 2.0 litrelik benzinli motor da yine olasılıklar arasında ki bu 300 beygirin üzerinde bir güç demek. İpucu üzerinden görünmeye başlayan tasarım noktası da bizi şaşırtmayacak gibi görünüyor. Markanın konsepte büyük oranda sadık kalacağını, geçtiğimiz haftaki Leon etkinliği üzerinden deneyimleme fırsatımız olmuştu. Kısa süre içerisinde daha da detaylanacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

SEAT Tarraco