reklamı kapat

POPÜLER

DS Aero Sport Lounge

650 kilometre menziliyle iddialı gelecek mesajları; DS Aero Sport Lounge

Seri üretime hazır sedan modelinin ardından işleri bambaşka noktaya taşıyacak olan DS Aero Sport Lounge, paylaşılan ilk özelikleriyle karşımızda.

BMW ve Mercedes gibi devlerin amiral gemileri karşısına çıkacak 9 Sedan modeliyle ilgileri üzerine çeken DS, Cenevre Otomobil Fuarı’nda işleri iyice kızıştıracak gibi görünüyor. Sedan’ın ardından bugün itibarıyla yeni bir projenin duyurusunu gerçekleştiren Fransız üretici, bu kez gelecek vizyonunu karşımıza çıkartıyor. Elektrikli altyapısı ve radikal tasarım hatlarıyla ilgi çeken DS Aero Sport Lounge, paylaşılan ilk özellikleriyle bile ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Gösterimi 3 Mart’ta yapılacak olan projenin kokpiti de teknoloji üssü niteliği taşıyacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS Aero Sport Lounge

Modelle ilgili resmi kaynaklardan paylaşılan bilgiler arasında performans verileri de yer alıyor. Kullanılan batarya paketiyle tek seferde 650 kilometreye kadar menzil kat edebilen aracın 0’dan 100’e hızlanması içinse sadece 2,8 saniyeye ihtiyacı olacak. DS’in Aero Sport Lounge’da kullandığı elektrik motor bileşenile birlikte ise ortaya 670 beygir gibi gerçekten beklentileri aşan bir güç çıkıyor. Projenin henüz fotoğrafları paylaşılmayan kokpit bölümü ise kelimelerle betimlenmeye başlanmış durum.da Yapay zeka teknolojisiyle desteklenen sanal bir asistan ve yolcu bölgesi için ayrı bir multimedya ekran gibi premium dinamiklerle ifade edilen kokpit detayları aracın genel dış karakterini destekleyecek gibi görünüyor. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

Yerli otomobil tanıtım videosu