reklamı kapat

POPÜLER

Facebook koronavirüs

Facebook’tan çok önemli koronavirüs hamlesi!

Koronavirüs gibi tehlikeli bir durumu lehine kullanmaya çalışanlara karşı Facebook çok önemli bir adım attı. Bunun arkasında reklamlar yer alıyor.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Covid-19 koronavirüsü biliyorsunuz tüm dünyanın gündeminde kalmayı sürdürüyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre ülkede koronavirüs Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı tam 2.594’e ulaştı. En son Avusturya ve Hırvatistan‘da görülen, daha sonra ise Yunanistan, İtalya, İran, Brezilya ve Fransa gibi ülkelere gelen virüs, büyük riskler doğuruyor. Ölümlerin ve toplam vaka sayısının sürekli olarak arttığı virüs, elbette bundan prim elde etmek isteyenlerin de hedefi konumunda yer alıyor. İnternette virüs hakkında gerçekten inanılmaz büyük bir bilgi kirliliği bulunuyor. Bazı kendini bilmez doktorların garip açıklamaları kafaları karıştırıyor, sosyal medyada çıkan yalan haber ve yalan içerik barındıran reklamlar da ciddi sıkıntılar yaratıyor. İşte bu konuda sosyal medyanın en büyük ismi Facebook önemli bir adım attı. Firma kısa süre önce virüs ile alakalı reklamları yasakladıklarını duyurdu. Tedaviye yönelik yalan yanlış bilgilerin yer aldığı reklamlara göz açtırılmayacağı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, koronavirüs için yalanlara göz açtırılmayacak gibi görünüyor

Firma geçmişteki yalan içerik eleştirileri / olayları nedeniyle artık her konuda daha temkinli davranıyor. Özellikle de söz konusu insan sağlığı olduğu zaman hiçbir kişinin gözünün yaşına bakılmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik