reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple’ın kötü karakterlere uyguladığı iPhone yasağı [Video]

Teknoloji devi Apple ve iPhone ile alakalı ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilginin arkasında filmler ve kötü karakterler yer alıyor.

Apple, güncel popüler fimlerden Knives Out‘un yönetmeni Rian Johnson’un verdiği bilgiye göre filmlerdeki kötü karakterlerin iPhone kullanmasına izin vermiyor. Rian Johnson’u bu konudaki açıklaması yukarıdaki videonun 2:50 dakikasında yer alıyor. Söylendiği kadarıyla filmlerde iPhone’ların yer almasında sorun yok. Ancak Apple sadece iPhone’ların kötü karakterlerin elinde görünmemesi isteniyor. Bu da gerçekten marka değerine yönelik ilginç bir koruma politikası olarak karşımızda duruyor. Apple aslında genel olarak tüm ürünlerine yönelik bu tarz sıkı kurallar belirliyor deniyor. Firmanın bu konuda diğer şirketler gibi karar verme yetisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone ailesiyle her yıl milyonlarca telefon satıyor

Firmadan 2020’de beş yeni telefon geliyor. Mart ayında 399 dolarlık bütçe dostu iPhone’uyla karşımıza çıkacak teknoloji devi, 2020 sonunda da dört adet üst düzey amiral gemisi tanıtacak. “12” takısına sahip olacak yeni iPhone’ların, yüksek yenileme hızına sahip ekranlara, 5 nm üretim sürecinden çıkacak A14 Bionic işlemciye ve 5G desteğine sahip olacağı biliniyor. Tasarımsal olarak değişmesini beklemediğimiz telefonlar, yine 699 dolardan başlayıp 1.000 dolar üstüne kadar çıkacak deniyor. 2020’de ürün gamını iyice artıracak Apple, şu an dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi konumunda yer alıyor. İlk sırada halen Samsung yer alıyor.