reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs

Polislerden sürücülere koronavirüs uyarısı

Koronavirüs (Covid-19) karşıtı alınan önlemler kapsamında Kars’da bulunan trafik polislerinden, tüm sürücülere anlamlı bir uyarı geldi.

Koronavirüs salgınıyla karşı karşıya olduğumuz bugünlerde vatandaşların evde kalması için İçişleri Bakanlığı‘nın faaliyetleri devam ediyor. Kars Valiliği de virüs tehdidine karşı büyük bir titizlikle çalışıyor. Kars-Ardahan kara yolu üzerindeki denetim ekiplerinin arabalarındaki tepe lambalarına yerleştirilen ışıklı “Evde kal” yazısı yoldan geçenler tarafından büyük ilgi topladı. Bu sayede sürücüler, görevliler tarafından virüs konusunda bilgilendirilerek farkındalık kazandılar. Ayrıca belediyeden “Acil durumlar dışında evde kalın!” anonsları yapılarak önlemler arttırıldı. Son günlerde kamu görevlilerinin bu gayreti ile insanların konu hakkında daha çok bilgilendiği ve evinden çıkmadığı da gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs hakkında ülkemizde son durum ne?

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ülkemizdeki son durum hakkında, “Bilim kurulumuzla sürecin belki de en önemli toplantısını yaptık. Geliştirdiğimiz yaklaşım şu olmuştur: hastalık, bulunduğu sınırlar içinde tecrit edilmeli, sosyal hareketlilik en alt düzeye inmelidir. 83 milyon için önerdiğimiz tedbir, sınırlar konmuş bir hayat tarzıdır. Herkes, kendisi virüsü taşıyormuş gibi davranmalı. Başkalarıyla temasını bu varsayıma göre sınırlandırmalı. Bu dönemde, mümkün mertebe kendimizi evde izole etmeliyiz.” dedi.  28 Mart itibari ile ise 7402 vaka ile 108 kayıp mevcut. Gelişmeler genellikle akşam saatlerinde yine Bakan Koca tarafından güncel olarak açıklanıyor.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi