reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs

Şaşırtan görüntüler; Hindistan, polislerine koronavirüs cosplay’i yaptırdı

Koronavirüs önlemleri kapsamında önlemler alan Hindistan’dan çok ilginç görüntüler geldi. Polisler virüs şeklinde kasklar giyerek halkı uyardı.

Koronavirüs tüm dünyada korku yaratmaya devam ediyor. Binlerce kişinin canına mal olan hastalık, henüz yavaşlama belirtileri de göstermiş değil. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi ilan edilen salgın için devletler geniş önlemler alıyor. 1.4 milyarlık dev nüfusu ile bu geniş önlemlere katılan ülkelerden biri de Hindistan oldu. Güncel olarak 987 kişi de görülen Koronavirus, 14 de can alarak ülkede bir panik havası yaratmıştı. Devlet yetkilieri ise 21 günlük bir sokağa çıkma yasağı ilan ederek hastalığı bir nebze kontrol alına almaya çalıştı. Başbakan Narendra Modi, konu hakkında “Her eyalet, her bölge, her şehir ve her köy bu yasağın kapsamındadır.” demişti. Gelişmelerin ardından sosyal medyada sokağa çıkan insanları sopalayan polisleri de sık sık görmüştük. Şimdi ise çok daha ilginci karşımızda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs benzeri polis kaskları

Hindistan polisleri oldukça konuşulacak bir uygulamaya imza atıyor. Virüs veya bakterilere benzer bir kask hazırlayan polisler, halkı sokağa çıkma yasağı konusunda uyarıyor. Gelen diğer haberlere göre de bununla da yetinmeyen yetkililer kişisel hijyen konusunda da öğütler veriyor. Sosyal medya üzerinde en az sopa atan polisler kadar konuşulan görüntüler yerel halk tarafından da ilgi toplandı.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg