reklamı kapat

POPÜLER

Samsung koronavirüs

Samsung, OPPO ve Xiaomi’den büyük koronavirüs hamlesi!

Koronavirüs (Covid-19) salgını hız kesmeden devam ediyor. Bu yüzden Samsung, OPPO, Realme, LG ve Xiaomi gibi devlerden bir Hindistan kararı geldi.

Koronavirüs (Covid-19) Türkiye başta olmak üzere tüm dünya genelinde etkisini hissettiriyor. Ölümlerin sürekli olarak attığı pandemi nedeniyle Hindistan da ciddi önlemler aldı. Ülkede belirli yerlerde sokağa çıkma yasağı uygulandı, ticari faaliyetlerin durdurulması kararı alındı. İşte bu durum elbette akıllı telefon firmalarını ve üretimlerini de etkiliyor. Kısa süre önce art arda açıklamalarda bulunan Samsung, OPPO, Realme ve Xiaomi gibi isimler, Hindistan’daki telefon üretim tesislerini geçici olarak durdurma kararı aldı. Bunlara ek olarak LG ve Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola da benzer kararlarda bulundu. Biliyorsunuz daha önce de telefon üreticisi firmalar Çin’deki birçok fabrikasını kapatmak zorunda kalmıştı. Samsung Güney Kore’de dahi koronavirüs (Covid-19) nedeniyle fabrika kapatmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs akıllı telefon sektörüne ciddi etki etti

Tüm dünyayı saran hayati sorun nedeniyle akıllı telefon sevkiyatları ciddi bir düşüş yaşadı. Açıklamaya göre firmalar 2020 Şubat ayında yaklaşık 61,8 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Bunun 2019 Şubat ayında tam 99,2 milyon olduğu aktarılıyor. Bunun akıllı telefon pazarındaki şimdiye kadar görülmüş en büyük düşük olduğu aktarılıyor. Burada neredeyse yüzde 40’lık bir düşük var ancak durumun önümüzdeki dönemde toparlanacağı düşünülmüştü. Ancak Hindistan merkezli haberler bu toparlanma sürecinin çok uzun süreceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei P40 ailesi için çok az kaldı