reklamı kapat

POPÜLER

realme koronavirüs whatsapp

Realme’den koronavirüs odaklı WhatsApp eğitim hamlesi

Türkiye’e giriş yapan en son akıllı telefon markalarından Realme, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş üzeri vatandaşlara WhatsApp eğitimi veriyor.

Biliyorsunuz koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye’de 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması sınırlandırıldı. 65 yaş üstündeki kişilerin riskli grupta olması nedeniyle alınan bu önemli karar nedeniyle Realme de ilginç ve güzel bir adım attı. Firma yukarıda da dediğimiz gibi telefon üstünden WhatsApp eğitimi vermeye başladı. Realme’den yapılan resmi açıklamada “#evdekal çağrısına uyan 65 yaş üzeri vatandaşlara, çocukları ve torunlarıyla sorunsuzca görüşmeye devam edebilmeleri amacıyla, telefon markaları ne olursa olsun WhatsApp yazılımının kullanımı ile ilgili bilgi ve eğitim desteği veriyor.” cümleleri yer aldı. Şimdilik nisan ayı sonuna kadar verileceği planlanan hizmet kapsamında, 65 yaş üzeri vatandaşlar realme’nin 08504338588 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak, telefon markasından bağımsız olarak en çok kullanılan sohbet ve görüntülü arama programı olan WhatsApp nasıl indirilir?, WhatsApp’ta sohbet nasıl yapılır?, sesli ve görüntülü arama nasıl yapılır? gibi konularda bilgi alabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme’nin koronavirüs odaklı WhatsApp hamlesi faydalı görünüyor

Firma bu sayede 65 yaş üstündeki kişilerin izolasyon döneminde çocuklarına ve torunlarına daha yakın olmalarına aracılık edecek. Bu kapsamda ayrıca evinde internet hizmeti bulunmayanlar için data hattının açtırılması, kullanımı ve operatörler nezdinde fiyatlandırılması gibi konularda da bilgi verilecek.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPad Pro modelleriyle tanışın