reklamı kapat

POPÜLER

maske

Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli gelişme

İstanbul Eczacı Odası, İstanbul’daki kullanıcıları memnun edecek bir haber paylaştı. Yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Bu kararın ardından vatandaşların eczanelerden de maskelere ücretsiz olarak sahip olabileceklerini belirtelim.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ePTTAVM ücretsiz maske dağıtımına başlamıştı. Talebin çok yağun olmasından ötürü maske siparişleri e-Devlet üzerinden toplanmaya başlamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koruyucu temini için, aile üyelerine ait bilgileri https://maske.epttavm.com adresindeki forma doldurulmasının gerektiği, vatandaşlara her hafta “1” paket koruyucu (5 adet) alma hakkı sunulacağı aktarıldı. Ancak oluşan yoğunluk ile sistemin çökmesi bu süreci tamamen değiştirdi. Bugün resmi bir açıklama yayımlayan ePTTAVM, direkt olarak şunları söyledi:

“Değerli Vatandaşlarımız, yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz koruyucu taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla”

65 yaş ve üzeri kişilere ücretsiz maske veriliyor mu?

Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşların ücretsiz koruyucu temininden yararlanamayacağı daha önce verilen bilgiler arasında yer alıyor. Konu hakkında yeni açıklama geldiği zaman sizlerle paylaşacağız. Bunun için LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

Volkswagen’in koronavirüs nedeniyle verdiği sosyal mesafe mesajı