reklamı kapat

POPÜLER

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar uygulaması için maske kodu güncellemesi

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar isimli uygulamaya önemli bir güncelleme daha geldi.

Geçtiğimiz haftalarda yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Hayat Eve Sığar uygulaması, biliyorsunuz salgın konusunda bilgi almak adına en iyi çözümler arasında bulunuyor. Uygulama tekrardan kısaca hatırlamak adına “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. İşte bu uygulama, kısa süre önce yapılan güncelleme ile genel Covid 19 yoğunluk haritası sunmaya başlamıştı. Şimdi yapılan son güncellemeyle ise uygulama artık kişilerin eczanelerden maske alırken göstermeleri gereken maske kodlarını da verebiliyor. Direkt olarak “Maske kodunuzu artık uygulamadan alabilirsiniz.” şeklinde tanıtılan yeni imkan, gerçekten çok kullanışlı duruyor. Çünkü şu an kodu telefonuna gelmeyen ve bu yüzden maske alamayan binlerce kişi bulunuyor. Son güncelleme ile bazı hataların çözüldüğü ve arayüz iyileştirmeleri de yapıldığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayat Eve Sığar uygulaması koronavirüs salgınına karşı geliştiriliyor

Uygulamada kişiler harita üzerinden hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabiliyor, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebiliyor. Kullanması tamamen ücretsiz olan Hayat Eve Sığar uygulamasına iOS ve Android için direkt olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.