reklamı kapat

POPÜLER

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına ihbar özelliği geldi

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulaması için yeni bir özellik daha kullanımda.

Geçtiğimiz aylarda yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Hayat Eve Sığar uygulaması, halen aktif olarak devam eden Covid-19 salgını konusunda bilgi almak adına en iyi çözümler arasında bulunuyor. Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. Genel Covid 19 yoğunluk haritası sunan ve maske kodlarını da veren uygulama, geçtiğimiz dönemde seyahatlerde serbest giriş kartı haline gelmişti. Uygulamaya şimdi ise faydalı ihbar özelliği geldi. Uygulamaya son güncelleme ile gelenler tam olarak şöyle:

-İhbarda Bulun bölümü ile kural ihlallerini bildirim özelliği eklendi.
– HES Kodu Sorgula bölümü ile ilgili HES Koduna sahip kişinin risk durumunu karekod ile sorgulayabilme özelliği eklendi.
– Performans ve hata iyileştirmeleri yapıldı.

Hayat Eve Sığar uygulaması için eklenen ihbar özelliği Covid-19 ile mücadele için çok büyük önem arz ediyor ve ciddi oranda kullanılacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayat Eve Sığar uygulaması hayati bir gövde üstleniyor

Kullanması tamamen ücretsiz olan uygulamanın iOS ve Android sürümlerine bağlantılar üzerinde ulaşabilirsiniz. Uygulamanın Huawei’nin yeni AppGallery ve HMS altyapısında da aktif olarak yer aldığını belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi MIUI 12 ile tanışın