reklamı kapat

POPÜLER

Hayat Eve Sığar

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması için güzel Huawei gelişmesi

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulaması için güzel bir Huawei haberi geldi.

Geçtiğimiz ay yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Hayat Eve Sığar uygulaması, iOS ve Android için aktif olarak kullanımda. Halen bilmeyenler için uygulama sanılanın aksine aktif olarak devam eden Covid-19 salgını konusunda bilgi almak adına en iyi çözümler arasında bulunuyor. Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. Genel Covid 19 yoğunluk haritası sunan ve maske kodlarını da veren uygulama, kısa süre önce önemli bir bir işlev daha kazanmıştı. Bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “HES uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak. Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak seyahat yapabileceksiniz” açıklamasında bulunmuştu. HES kodu almak için uygulamadaki “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilmesi ve oradan “HES Kodu Oluştur” seçeneğine basılması yeterli oluyor. İşte bu tüm faydalı özellikler artık yeni nesil, Android lisansı olmayan HMS temelli Huawei cihazlarda da aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayat Eve Sığar uygulaması artık alternatif Android uygulama marketi App Gallery içerisinde de tam HSM desteği ile yer alıyor

Huawei konu hakkında yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığınca “Kontrollü Sosyal Hayat” kapsamında geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, Huawei Mobil Servisler entegrasyonu ile birlikte Huawei AppGallery üzerinde de yayınlanmaya başlandı.” diyor. Kullanması tamamen ücretsiz olan uygulamanın iOS ve Android sürümlerine bağlantılar üzerinde ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi MIUI 12 ile tanışın