reklamı kapat

POPÜLER

Hayat Eve Sığar

Koronavirüs uygulaması Hayat Eve Sığar için önemli güncelleme

Yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar isimli uygulamaya önemli bir güncelleme geldi.

Sürekli olarak can almaya devam eden yeni koronavirüs Covid-19 için Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda karşımıza Hayat Eve Sığar uygulaması ile çıkmıştı. Android ve iOS için çıkan uygulama, halen bilmeyenler için salgın konusunda bilgi almak adına en iyi çözüm konumunda yer alıyor. Uygulama “Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde tanıtılıyor. İşte bu Hayat Eve Sığar uygulaması, yapılan güncelleme ile artık genel Covid 19 yoğunluk haritası da sunuyor. Bu sayede kişiler il il detaylara bakabiliyor. Buna ek olarak uygulamaya yakınlarım sekmesindeki kişilerin riskli bölge kontrolü ve Bluetooth teknolojisi ile kişiler arası etkileşim durum takibi özellikleri de eklenmiş durumda. Geri bildirimler ile birçok hatadan kurtulan uygulama, şu an çok daha gelişmiş bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayat Eve Sığar uygulaması koronavirüs salgınına karşı önemli bir bilgi merkezi

Uygulamada biliyorsunuz kişiler harita üzerinden hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabiliyor, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebiliyor. Kullanması tamamen ücretsiz olan Hayat Eve Sığar uygulamasına iOS ve Android için direkt olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.