reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Merakla beklenen PlayStation 5’in tanıtım tarihi ortaya çıktı

LOG ekibi olarak bizim de merakla beklediğimiz PlayStation 5‘in tanıtım tarihi internete sızdı. Gelen bilgiler gerçeğe dönüşürse PlayStation 5, 4 Haziran‘da gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak.

Önümüzdeki ay tanıtılacağı belirtilen konsolun tasarımı oyun tutkunları tarafından merakla bekleniyor. Kısa bir süre önce detayları internet sızan konsolun oyun kumandası da ortaya çıkmıştı.   Sekiz çekirdeki AMD Zen 2 işlemcisinden güç alan PlayStation 5’deki saat hızı ise 3.5 GHz. AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.28 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisinin yer aldığı PS5’te 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor.

Konsolda bununla birlikte SSD depolama çözümü mevcut. Sony’nin belirttiğine göre PS4’te 1 GB’lık boyut için 20 saniyelik bir ön yükleme süresi bulunurken, PlayStation 5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye. Genişletilebilir depolama için bir adet NVMe SSD yuvasına sahip olan konsol, USB sabit diskleri de destekliyor. 4K Blu-ray sürücüsüne destek veren PlayStation 5’in bu yılın sonunda satışa sunulması bekleniyor. Konsolun yurt dışı fiyatının 499 dolar-599 dolar fiyat aralığında olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 konsolun Türkiye fiyatı ne olacak?

PlayStation 5’in Türkiye fiyatının da çok yüksek olacağı belirtiliyor. Farklı depolama çözümlerinin yer almasını beklediğimiz PlayStation 5’in başlangıç fiyatının en azından 7.999 TL olacağını söylemek mümkün. Farklı depolama çözümlerini göz önüne alırsak konsolun fiyatının 10 bin TL bantlarına gelmesi de kuvvetle muhtemel.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia