reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

PlayStation 5 hakkında dikkat çekici açıklama

PlayStation 5 konsolun tanıtılmasının ardından konsolla ilgili de yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bizim de merakla beklediğimiz konsolun özel bir sürümünün de piyasaya çıkabileceğinden söz ediliyor.

PlayStation’ın arayüz tasarımı başkan yardımcısı Matt MacLaurin, konsolun özel bir sürümünün de yolda olduğunu belirtti. Özel sürümün tasarımının nasıl olacağı henüz belli olmasa da tasarımda yapılan ufak değişikliklerle mevcut modelden ayrılma ihtimali mevcut. Özel sürüm haricinde konsolda özelleştirmelerle de ilgili bilgi paylaşan MacLaurin, kullanıcılara çok daha fazla özelleştirme seçeneklerini de sunacaklarını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MacLaurin bu açıklamalarının haricinde merakla beklenen arayüzünün de çok yakında tanıtılacağını ifade etmişti. Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen arayüzün PS4 arayüzünden izler taşıması bekleniyor.

PlayStation 5 satış fiyatı ne olacak?

SSD performansıyla fark yaratması beklenen PlayStation 5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye. Genişletilebilir depolama için bir adet NVMe SSD yuvasına sahip olan konsol, USB sabit diskleri de destekliyor. Merakla beklenen oyun konsolunun bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı belirtiliyor. Konsolun satış fiyatı resmen duyurulmasa da konsolun dijital versiyonunun 499 dolardan, optik sürücünü versiyonunun ise 599 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sunulacağı açıklanan PlayStation 5 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Konsolun tanıtım videosunu haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz.

İlgili video

Konsolun tanıtım videosu