reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

Sony’den PlayStation 5 hakkında sevindirici gelişme

Sony, geçtiğimiz hafta PlayStation 5 konsolunu ve bu konsolla uyumlu oyunları tanıtmıştı. YouTube üzerinden yayınlanan videoda merakla beklenen konsol gün ışığına çıksa da arayüz ortaya çıkmamıştı.

Kullanıcılar bu duruma üzülmüşken Sony’den konuyla alakalı bir açıklama geldi. LinkedIn’de PlayStation 5 ile ilgili gelen soruları yanıtlayan PlayStation’ın Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Başkan Yardımcısı Matt MacLaurin sevindirici açıklamada bulundu. Arayüzün PS4 arayüzünden izler taşıyacağını belirten MacLaurin, arayüzün tasarım açısından farklı olacağını ve arayüzün PS4 arayüzünün revize edilmiş hali olacağını ifade etti. MacLaurin, sayfalar arasındaki geçişlerde çok daha hızlı bir performans beklediğimiz arayüzün çok yakında tanıtılacağının müjdesini de verdi. Arayüzün ne zaman görücüye çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5, SSD performansıyla sınırları zorlayacak

Wi-Fi 6 bağlantı noktasıyla gelen konsolda bununla birlikte SSD depolama çözümü mevcut. Sony’nin belirttiğine göre PS4’te 1 GB’lık boyut için 20 saniyelik bir ön yükleme süresi bulunurken, PlayStation 5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0,27 saniye. Genişletilebilir depolama için bir adet NVMe SSD yuvasına sahip olan konsol, USB sabit diskleri de destekliyor. Merakla beklenen oyun konsolunun bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı belirtiliyor. Konsolun satış fiyatı resmen duyurulmasa da PlayStation 5’in dijital versiyonunun 499 dolardan, optik sürücünü versiyonunun ise 599 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor.

İlgili video

PlayStation 5’in tanıtım videosu