reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Galaxy S9 Plus Android Pie One UI Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9 ailesine sevindiren One UI 2.1 müjdesi

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sahiplerinin merakla beklediği One UI 2.1 güncellemesi için beklenen adım sonunda atıldı.

Geçtiğimiz aylarda Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘lara Galaxy S20‘lerin önemli özellikleri One UI 2.1 güncellemesi ile getirilmişti. Bu özelliklerin büyük çoğunluğu artık Samsung Galaxy S9 ailesi için kullanımda. Söylendiği kadarıyla güncelleme Güney Kore ve Almanya merkezli olarak dağıtıma çıkmaya başlamış durumda. Yakında diğer bölgelere de gelecek Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için One UI 2.1, telefonların aldığı en büyük güncellemelerden birisi olarak görülüyor. One UI 2.1 sürümüne kısa süre Galaxy Note 9 modelini de geçiren Samsung, bu konuda telefonların sahiplerini oldukça sevindiriyor. Henüz güncellemelerin Türkiye tarihi elimizde yok. Ancak sürümün buraya gelmesi biraz zaman alabilir. Bunun için sabırlı olmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 için gelen One UI 2.1 neler getiriyor?

Yeni sürümle sunulan özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geldi. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da gelen yeni özellikler arasında yer alıyor. Telefonlar için ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği de getirilmiş durumda. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor.

Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de eklendi. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de eklenmiş durumda.

İlgili Video