reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için üzen UI 2.1

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 sahiplerini üzecek haber

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 sahiplerini üzecek bir One UI 2.1 haberi verildi. Modeller güncelleme konusunda geride kalacak gibi görünüyor.

Kısa süre önce biliyorsunuz One UI 2.1 güncellemesi ile Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 serisi modellere Galaxy S20’lerin önemli özellikleri geldi. İşte bu özellikler ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesi için sunulmayacak gibi duruyor. Samsung kanallarından yayıldığı aktarılan bu bilgi, elbette gerçekten kötü görünüyor. Henüz yüzde 100 olmamasına rağmen doğruluk payı çok yüksek olan bu One UI 2.1 haberi, telefonların sahiplerini hiç ama hiç memnun etmemiş durumda. Güncellemenin neden gelmediği hakkında ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Telefonların donanımsal olarak yeni özelliklere yetersiz geldiği de çok düşünülmüyor. Ancak yine de ana neden bu olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için üzen One UI 2.1 neler getiriyordu?

Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 serisine gelen yeni özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geldi. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da gelen yeni özellikler arasında yer alıyor. Telefonlar için ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği de getirilmiş durumda. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor. Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de eklendi. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de eklenmiş durumda.

İlgili Video