reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için üzen UI 2.1

Samsung Galaxy Note 9 modelinde yaşanan can sıkan sorun

Samsung Galaxy Note 9 sahiplerinin canını sıkan bir gelişme gündemde bulunuyor. Bu kötü gelişmenin arkasında bir güncelleme bulunuyor.

Türkiye’de de çok geniş bir kitlenin sahibi olduğu telefonlardan Samsung Galaxy Note 9, söylendiği kadarıyla yayımlanan mart ayı güncellemesi sonrasında birçok sorun yaşatmaya başladı. Telefonun yurt dışındaki sahiplerinden “ciddi ısıma, ekran çözünürlüğünün düşmesi ve ekran renklerinin bozulması” gibi özellikle ekranı etkileyen sorunların haberi geliyor. Bu da elbette kullanıcılar için çok kötü görünüyor. Yaşanan problemleri cihazları kapatıp açmanın ya da tamamen sıfırlamanın çözmediği söylenirken, firmanın maalesef şimdilik “sorunu yeni bir yazılım güncellemesi ile çözeceğiz” tarzında resmi bir açıklaması da bulunmuyor. Samsung söylendiği kadarıyla kişileri yetkili servislere yönlendiriyor. Bu sorunun Türkiye’deki telefonları etkileyip etkilemediği ise şimdilik bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 kısa süre önce kötü bir haberle daha gündeme gelmişti

Kısa süre önce One UI 2.1 güncellemesi ile Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 serisi modellere Galaxy S20’lerin önemli özellikleri geldi. İşte bu özellikler maalesef Galaxy Note 9 ve aynı zamanda Galaxy S9 ailesi için sunulmayacak. Samsung kanallarından gelen bu bilgi, kullanıcıları oldukça üzüyor. Güncellemenin neden gelmediği hakkında ise halen resmi bir açıklama bulunmuyor. Telefonların donanımsal olarak yeni özelliklere yetersiz geldiği de çok düşünülmüyor.

İlgili Video