reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için üzen UI 2.1

Samsung Galaxy Note 9 hakkında umutlandıran haber

Samsung Galaxy Note 9 için kısa süre önce üzücü bir One UI 2.1 haberi verilmişti. İşte bu gelişmeyle alakalı umutlandıran bir haber var.

Kısa süre önce hatırlarsınız One UI 2.1 güncellemesi ile Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy Note 10 serisi modellere Galaxy S20’lerin önemli özellikleri geldi. İşte bu özellikler Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesi için sunulmayacak denilmişti. Ancak yeni bilgiler en azından Galaxy Note 9 için güncelleme ihtimalinin masada olduğunu gösteriyor. Yine de maalesef yüzde 100 kesin bilgiler elimizde bulunmuyor. Galaxy Note 9 için çıkarsa Galaxy S9 ailesi için de çıkacağı düşünülen güncelleme, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Bu konuda firmadan yakında resmi bilginin geleceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 için ihtimalin arttığı One UI 2.1 neler getiriyor?

Yeni sürümle sunulan özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geldi. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da gelen yeni özellikler arasında yer alıyor. Telefonlar için ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği de getirilmiş durumda. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor.

Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de eklendi. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de eklenmiş durumda.

İlgili Video