reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 Android 10 Galaxy M20 Samsung Android 10 One UI 2.5

Samsung Galaxy Note 9 için sevindiren güncelleme müjdesi

Samsung Galaxy Note 9 için uzun süredir gündemde olan bir güncelleme müjdesi verildi. Modele One UI 2.1 güncellemesi geldi.

Geçtiğimiz aylarda One UI 2.1 güncellemesi ile Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘lara Galaxy S20‘lerin önemli özellikleri gelmişti. İşte bu özelliklerin büyük çoğunluğu kısa süre önce Samsung Galaxy Note 9 için de sunuldu. Bu hafta bitmeden Galaxy S9 ailesi için de gelecek One UI 2.1 güncellemesi, Note 9 için şimdilik sadece Almaya’da kullanıma çıkmış durumda. 1,2 GB boyutundaki güncelleme, yakında Türkiye dahil diğer pazarlara da gelecektir deniyor. Almanya merkezli sürüm kodu N960FXXU5ETF5 olan güncelleme, daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni cihazlarda yer alan Bixby Routines özelliğine sahip değil. IFTTT benzeri gibi belirli görevleri otomatikleştirme adına güzel olan bu özelliğin olmaması genel olarak çok büyük tepki çekecek gibi görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 için çıkan One UI 2.1 neler getiriyor?

Yeni sürümle sunulan özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geldi. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da gelen yeni özellikler arasında yer alıyor. Telefonlar için ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği de getirilmiş durumda. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor.

Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de eklendi. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de eklenmiş durumda.

İlgili Video