reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için üzen UI 2.1

Samsung Galaxy Note 9 için beklenen One UI 2.1’den ilk tarih geldi

Samsung Galaxy Note 9 ve aynı zamanda Galaxy S9 sahiplerinin merakla beklediği One UI 2.1 güncellemesi için Note 9 özelinde ilk tarih verildi.

Geçtiğimiz ay One UI 2.1 güncellemesi aracılığıyla Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘lara Galaxy S20‘lerin önemli özellikleri gelmiş, bu özelliklerin Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 ailesi için de sunulacağı aktarılmıştı. İşte bu detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz merak edilen güncelleme, Galaxy Note 9 için haziran ayında dağıtıma çıkıyor. Verilen bu tarih şimdilik Güney Kore’deki kullanıcıları ilgilendiriyor. Ancak güncellemenin diğer bölgelere de aynı ay ya da temmuz ayı içerisinde gelebileceği aktarılıyor. One UI 2.1’in bu cihazlar için Türkiye’de kullanıma çıkacağı tarih ise şimdilik henüz belli değil. Bu arada tam olarak belirtilmiyor olmasına rağmen haziran ayında Galaxy S9’un da güncellemeyi alacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 için gelecek One UI 2.1 neler getiriyor?

Yeni sürümle sunulan özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geldi. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da gelen yeni özellikler arasında yer alıyor. Telefonlar için ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği de getirilmiş durumda. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor.

Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de eklendi. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de eklenmiş durumda.

İlgili Video