reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak faydalı özellikler

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için yolda olduğu ortaya çıkan yeni özellikler var. İşte detaylar;

WhatsApp için arka planda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle oluşan uzaktan çalışma şartlarına rağmen firma platform için yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. En son Android betasından da bu özelliklerin bazıları bulunmuş durumda. Betanın derinliklerinden gelen göre firma sohbetler içerisine gelişmiş arama altyapısı getirmeye hazırlanıyor. Bu gerçekten çok güzel görünüyor. Bu sayede kişiler sohbet içerisinde spesifik olarak fotoğraf, GIF, video, ses dosyası, bağlantı ya da doküman arayabiliyor. Bir diğer özellik ise sohbet yedeklerini Google Drive üstünde parola ile şifrelemek yani korumak oluyor. Bu da kişisel güvenlik için sevindiren detaylar arasında. Firma ayrıca bilgi kirliliğini azaltmak adına da sık sık paylaşılan içeriklerin otomatik olarak indirilmesini engelleyecek bir özellik geliştirdiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce önemli bir değişiklik yapıldı

Şu an koronavirüs nedeniyle platform üstünden inanılmaz sayıda yalan / yanlış koronavirüs bilgiler yayan kişiler bulunuyor. Bu konuda bir adım atan şirket, artık beşten fazla kişiye gönderilmiş (Tekrar tekrar iletilmiş) mesajları belirliyor ve bunların yalan olduğunu düşünerek daha fazla kişiye gönderilmesini yavaşlatıyor. Yeni özellik ile “çok iletildiği” tespit edilen mesajlara limit geliyor ve bu mesajlar bir seferde sadece tek bir kişiye gönderilebiliyor. Bu durum daha önce de söylediğimiz üzere yanlış bilgilerin yayılmasının elbette önlemeyecek. Ancak yine de yayılma hızını ciddi oranda kesecek.

İlgili Video