reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için yolda olan çok faydalı yenilikler

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için yeni özelliklerin yolda olduğu ortaya çıkarıldı. Uygulama daha da gelişiyor;

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, yeni özellikler kazanmayı sürdürüyor. Ancak başka özellikler de yolda bulunuyor. İşte bunlardan bazıları yine bulunmuş durumda. Burada karşımıza ilk olarak arama ile alakalı yenilik çıkıyor. Söylendiği kadarıyla yakında kişiler mesajları tarih üstünden arayabilecek. Bu gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Çünkü bazen belirli günlerde yapılan sohbetlere geri dönüş yapmak gerekebiliyor. Yeni özellik ile bu işlem hiç olmadığı kadar kolay hale geliyor. Ayrıca uygulamada depolama yönetimi konusunda da önemli güncellemeler olacak deniyor. Depolama seçeneklerinde çok yer kaplayan büyük dosyaları saniyeler içerisinde karşınıza getirebilecek uygulama, aynı zamanda listeleme / filtreleme sürecini de geliştiriyor. Bu özellikle beta sürümler içerisinde resmi olarak görüntüleniyor ancak henüz bir çıkış tarihi verilmiyor. Ancak yine de bu özelliklerin hem iOS hem de Android tarafına geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce de güzel bir güvenlik müjdesi gelmişti

Uygulama için ortaya çıkan en son özellik uzun zamandır eleştiri alan iCloud temelli sohbet yedekleriyle alakalıydı. Söylendiği kadarıyla uygulama çok yakında iCloud’a yapılan sohbet yedeklerini de uçtan uca şifreleyecek. Burada normal mesajlar yanında fotoğraf ile videoların da şifreleneceği aktarılıyor. Bu da elbette oldukça güzel görünüyor. Bu arada benzer altyapının Google Drive’a yapılacak yedeklerde de uygulanacağı aktarılıyor. Bu da yedekler için Drive’ı tercih edecekler için oldukça olumlu görünüyor. Uçtan uca şifreleme yedeklemeyi seçtiğiniz içerikleri her açıdan (Aktarım süreci dahil) güvenli hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu

İLGİLİ HABERLER