reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

Önemli WhatsApp yeniliğine “Brezilya Merkez Bankası” hamlesi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için uzun süredir lafı geçen bir özellik geçtiğimiz haftalarda yurt dışında kullanıma çıkmıştı.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, sürekli yeni özellikler kazanıyor ve bunların en yenisi de ilk olarak Brezilya merkezli başlatılan para gönderme özelliği oluyor. İlerleyen dönemde diğer ülkelerde de açılacak denilen bu özellik, kısaca hatırlamak adına kişilerin direkt olarak uygulama içerisinde arkadaşlarına ya da şirketlere para göndermesine imkan tanıyordu. Hemen her ülkeye girmesi zor olan, bu noktada Türkiye’de görme şansımızın da çok düşük olduğu özellik, Brezilya merkezli olarak da uzun süre hayatta kalamadı. Çünkü Brezilya Merkez Bankası bu özelliği kapatma kararı aldı. Facebook Pay üzerinden yürüyen sistem, rekabetçi ödeme süreci korumak ve güvenlik endişesi yarattığı için şimdilik kapatılmış durumda. Ancak WhatsApp’ın durumu düzeltmek ve ortak bir yol bulmak adına Brezilya Merkez Bankası ile görüşmeye başladığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için oldukça güzel yeni özellikler yolda

Burada karşımıza ilk olarak arama ile alakalı yenilik çıkıyor. Söylendiği kadarıyla yakında kişiler mesajları tarih üstünden arayabilecek. Bu gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Çünkü bazen belirli günlerde yapılan sohbetlere geri dönüş yapmak gerekebiliyor. Ayrıca WhatsApp içerisinde depolama yönetimi konusunda da önemli güncellemeler olacak deniyor. Depolama seçeneklerinde çok yer kaplayan büyük dosyaları saniyeler içerisinde karşınıza getirebilecek uygulama, aynı zamanda listeleme / filtreleme sürecini de geliştiriyor. Bu özellikle beta sürümler içerisinde resmi olarak görüntüleniyor ancak henüz bir çıkış tarihi verilmiyor. Ancak yine de bu özelliklerin hem iOS hem de Android tarafına geleceği belirtiliyor. Uygulamaya bunlara ek olarak çoklu hesap desteği de geliyor. Bu da çok uzun zamandır bekleniyor

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu