reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp koronavirüs

WhatsApp için ortaya çıkan iki güzel haber

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için iki güzel haber geldi. Platform gelişmeye devam ediyor.

WhatsApp için kısa süre önce bir Messenger Rooms entegrasyonuna sahip olacak haberi ortaya çıkmıştı. Bu sayede sekizden fazla üyeye sahip WhatsApp grupları video görüşme için hemen Rooms’a geçiş yapabilecek denilmişti. İşte bu imkan uygulamanın en son Android betasında açık şekilde göründü. Aşağıda görebileceğiniz üzere uygulamaya bir “Room” kısayolu ekleyen firma, yeni hizmeti çok daha geniş kitlelere yayma konusunda hızlı davranıyor gibi görünüyor. Bu arada WhatsApp Web için dark mode / koyu arayüz / siyah tema desteğinin de yolda olduğu aktarılıyor. Bu da şu an firma tarafından aktif olarak test ediliyor ve çıktığı zaman özellikle dizüstü sahiplerini çok memnun edecek gibi duruyor. Web için koyu arayüzün ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp içerisine dahil olacak Messenger Rooms neler sunuyor?

Hazırlanan gruplara katılım için Facebook hesabına ihtiyaç duyamayan Rooms, 50 farklı kişinin aynı anda video sohbet yapabilmesine imkan tanıyor. Oldukça kullanışlı görünen özellik, ufak bir bağlantı üstünden katılım sunuyor ve rakip Zoom gibi yüksek güvenlik getiren uçtan uça şifreleme getirmiyor. Messenger uygulaması üzerinde canlı AR efektleri de sunan Facebook, grubun kontrolünü oluşturan kişiye bırakıyor ve Facebook gruplarında açılan kanallara tüm grup üyeleri görüntülü olarak dahil olabiliyor deniyor. Merak uyandıran Messenger Rooms şimdilik sadece belirli bölgelerde açıldı. Geniş çaplı kullanım önümüzdeki haftalarda olacak.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu