reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için ortaya çıkan önemli güvenlik özelliği

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için güvenlik konusunda oldukça faydalı bir haber daha geldi.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, hep söylediğimiz gibi korona dönemine rağmen gelişmesini sürdürüyor. Yeni ortaya çıkan özellik ise uzun zamandır eleştiri alan iCloud temelli sohbet yedekleriyle alakalı. Söylendiği kadarıyla uygulama çok yakında iCloud’a yapılan sohbet yedeklerini de uçtan uca şifreleyecek. Burada normal mesajlar yanında fotoğraf ile videoların da şifreleneceği aktarılıyor. Bu da elbette oldukça güzel görünüyor. Bu arada benzer altyapının Google Drive’a yapılacak yedeklerde de uygulanacağı aktarılıyor. Bu da yedekler için Drive’ı tercih edecekler için oldukça olumlu görünüyor. Uçtan uca şifreleme yedeklemeyi seçtiğiniz içerikleri her açıdan (Aktarım süreci dahil) güvenli hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce de güzel bir özellikle gündeme gelmişti

En son Android betasında görülen QR kod temelli kişi ekleme özelliği gündeme gelmişti. Yakında herkes için çıkacak özellik, kişi ekleme sürecini saniyeler içerisinde tamamlanan QR tarama üstünden sunuyor ve böylece güzel zaman kazandırıyor. QR kod bölümüne “benim kodum” ve “kod tarama” olmak üzere iki farklı seçenek koyan firma, süreci olabilecek en sade şekilde sunmayı başarmış gibi görünüyor. Dediğimiz gibi özelliğin önümüzdeki günlerde eksiksiz olarak herkese gelmesi bekleniyor. Burada iOS ve Android ayarımının olması ise beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu