reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Galaxy S9 Plus Android Pie One UI Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9 için beklenen One UI 2.1’den güzel haber

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sahiplerinin merakla beklediği One UI 2.1 güncellemesi için yeni bir haber var.

Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda One UI 2.1 güncellemesi ile Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘lara Galaxy S20‘lerin önemli özellikleri gelmişti. İşte bu özelliklerin büyük çoğunluğu yakında Samsung Galaxy S9 ailesi için de sunulacak. İşte bu merakla beklenen güncelleme, söylendiği kadarıyla bu hafta içerisinde Güney Kore merkezli olarak dağıtıma çıkıyor. Buna bağlı olarak esas bizi ilgilendiren global çıkışın da çok gecikmeden başlayacağı düşünülüyor. Güncelleme için hatırlarsınız en son telefonlarda Bixby Routines özelliğinin sunulmayacağı ortaya çıkmıştı. IFTTT benzeri gibi belirli görevleri otomatikleştirme adına güzel olan bu özelliğin olmaması genel olarak çok büyük tepki çekecek gibi görünmüyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu özelliği bekleyenlerin alternatif arayışına girmesi gerekecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 için gelecek One UI 2.1 başka neler getiriyor?

Yeni sürümle sunulan özelliklerin ilki “Single Take” modu. Bu mod tek tuşa basıldığı zaman birden fazla fotoğraf ile video çekiyor, GIF’ler oluşturuyor ve bunların arasından en iyilerini seçerek paylaşmanıza imkan tanıyor. Bu kamera modunun yanında “Night Hyperlapse” modu da geldi. Aynı zamanda geniş ayarlar sunan “Pro Video Modu” da gelen yeni özellikler arasında yer alıyor. Telefonlar için ayrıca Galeri uygulaması için “Clean View” özelliği de getirilmiş durumda. Bu özellik etkili bir organizasyon ve gruplama sunuyor.

Ayrıca yine Galeri uygulamasına “Quick Crop” özelliği de eklendi. Bu da fotoğrafa zoom yapıp kesilmiş halini hızlıca kaydetmeye yarıyor. Hepsine ek “Music Share” özelliği de listede. Bu da kişilerin eşleşmiş Bluetooth bağlantılarını arkadaşlarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. One UI 2.1 ile yukarıdakilere ek olarak cihazlara Screen Zoom (Temel olarak tüm içeriği büyütüyor) ayarı ve Quick Share (Cihazlar arası hızlı paylaşım) özellikleri de eklenmiş durumda.

İlgili Video