reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2 120 Hz OPPO Find X3

Çok akıcı 120 Hz ekrana sahip akıllı telefon modelleri

Günümüzde artık akıllı telefon tarafında en çok aranan teknik detaylar arasında yüksek yenileme hızı yer alıyor. İşte güncel cihazlar üzerinden satışa çıkmış ve çıkacak 120 Hz ekrana sahip akıllı telefon modelleri.

Şu an halen birçok akıllı telefon modeli 60 Hz ekranlar ile geliyor. Bazı modellerde ise 90 Hz ekranlar kullanılıyor. Bazı cihazlar ise çıtayı oldukça yükselterek 120 Hz yenileme hızı sunuyor. 120 Hz ekranlar gerçekten çok ama çok akıcı bir deneyim getiriyor. Pil ömrüne olumsuz etkileri olmasına rağmen bu 120 Hz ekranlı telefonlar akıcılık konusunda gerçekten sınırları zorluyor. Peki hangi modellerde bu deneyim elde edilebiliyor? Son dönemde çok sağlam sızıntılar yapan Ross Young tarafından bir araya getirilen 2020 özelindeki listeye göre satışa çıkmış veya yakında çıkacak çok akıcı 120 Hz ekrana sahip akıllı telefon modelleri şunlar:

Bu listede görebileceğiniz üzere 144 Hz’lik bir telefon da yer alıyor. Firmalar artık şaşırtıcı şekilde 120 Hz’in de ötesine geçiyor. Oyuncu monitörleri gibi telefon monitörleri de özellikle oyunlarda inanılmaz hale geliyor. Bu arada tablet tarafında da 120 Hz ekranlar mevcut. Yeni nesil iPad Pro‘larda da 120 Hz LCD ekranlar kullanılıyor. Yolda olan Samsung Galaxy Tab S7 ailesinde ise 120 Hz AMOLED ekranlar yer alacak deniyor. Bu arada yukarıdaki listeye yakında Asus ROG Phone 3 de dahil oluyor. Yukarıdaki birçok cihazın aktif olarak Türkiye’de de satıldığını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

120 Hz ekrana sahip akıllı telefon modelleri artıyor

Bu da elbette kullanıcıları fazlasıyla sevindiriyor. Bu arada yukarıdaki listenin önümüzdeki dönemde daha da artacağını düşünüyoruz. Çünkü firmalar artık kullanıcıların bu konudaki taleplerini görüyor ve ona göre yeni modellerini yüksek yenileme hızıyla sunmaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Gerçek olamayacak kadar iyi akıllı telefon modeli