reklamı kapat

POPÜLER

10 bin dolar ödüllü Huawei Next Image 2020 Fotoğrafçılık Yarışması başladı

10 bin dolar ödüllü Huawei Next Image 2020 Fotoğrafçılık Yarışması başladı

Huawei akıllı telefon sahiplerinin beklediği haber geldi. Huawei Next Image 2020 Fotoğrafçılık Yarışması başladı. İşte detaylar ve ödüller;

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre 2019 yılında 520 binden fazla katılımcı ile dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışması olan Huawei Next Image, 2020 serüvenine başladı. Tüm global fotoğrafçıları bir araya getiren ve dünyanın görsel sanatını yansıtma amacı taşıyan Next Image 2020 için “yaratıcılığın pozitif gücünü kullanarak oluşturulan muhteşem eserler ile insanları birbirlerine bağlayacak” deniyor. Tüm Huawei akıllı telefon kullanıcılarının katılabileceği global yarışma, katılımcıların yaratıcılıklarını tüm dünya ile paylaşabilecekleri toplamda 6 kategoriden oluşuyor. Bunlar;

  • 1. Yüzler, telefonun portre modunu kullanarak yaratıcı bir şekilde çekilen fotoğrafların yükleneceği kategori.
  • 2. İyi Geceler, düşük ışıkta Huawei telefonların eşsiz gece modunu kullanarak yakalanan gece manzaralarını yükleyebileceğiniz kategori.
  • 3. Merhaba Hayat! kategorisinde, günlük hayatta kullanıcıları etkileyen duygusal veya ilham verici bir sahneyi anlatan fotoğraflar yer alacak.
  • 4. Yakın Uzak kategorisinde, Huawei telefon kameralarında telefoto lens, süper geniş açılı lens ya da makro çekim lensi gibi özellikleri kullanarak yeni bir deneyim yakalanan fotoğraflara yer verilecek.
  • 5. Öykücü kategorisinde yarışacak olanlar en az 3 en fazla 9 fotoğraf ile bir hikayeyi anlatacaklar.
  • 6. Live Moments, katılımcıların hayata karşı olumlu hikayelerini 10 dakikalık videolar ile sergileyebilecekleri kategori.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Next Image 2020 Fotoğrafçılık Yarışması ödülleri neler?

Büyük Ödül: Yılın fotoğrafçısı (3 katılımcı)

-10.000 USD para ödülü

-Huawei P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon

-Elektronik ödül sertifikası

Kategorinin En İyileri (15 Katılımcı)

-1.000 USD para ödülü

-Huawei P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon

-Elektronik ödül sertifikası

Umut Vadedenler (50 katılımcı)

-Huawei P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon

-Elektronik ödül sertifikası

Mansiyon Ödülleri (5 katılımcı)

-Huawei P40 Pro (8 GB + 256 GB) akıllı telefon

-Elektronik ödül sertifikası

Yarışma hakkındaki tüm detaylar için burayı ziyaret edebilirsiniz. Bu arada büyük ses getiren fotoğrafçılık yarışması jüri olarak dünyaca ünlü fotoğrafçıları konuk ediyor. Huawei’nin açıklamasına göre jüride yer alan “Afganistan Kızı” başlıklı fotoğrafı ile fotoğraf tarihinin en ikonik ve güçlü fotoğrafçılarından biri haline gelen Steve McCurry, Robert Capa Madalyası, Ulusal Basın Fotoğrafçısı Ödülü ve dört Jose Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülü kazandı. Elizaveta Porodina, Rusya’nın ünlü moda portre fotoğrafçısı. Porodina, alternatif şekiller ve göz alıcı renkler kullanmasıyla ünlü. Reuben Krabbe, polarize stilleri ve güneş tutulması gibi konuları sergilemek için yaratıcı fotoğrafçılık tekniklerini kullanan Kanadalı ekstrem spor fotoğrafçı. Karolina Henke, uluslararası moda ve sanat fotoğrafçılığı alanında saygın bir yere sahip, tanınmış bir İsveçli fotoğrafçıdır. Jüri üyeleri arasında firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Küresel Marka Lideri, Andrew Garrihy ve Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Tüketici Stratejisi Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Li Changznu da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PS5