reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Oyun tutkunlarını heyecanlandıracak haber; PlayStation 5 için ilk Türk oyunu geliyor

Yerli ve milli oyun konsolu projesi ile gündemde olan Ufuk Anteplioğlu,  PlayStation 5 konsolu için oyun geliştirmeye başladıklarının müjdesini paylaştı. Ufuk Anteplioğlu, yeni oyun projesinde kardeşi Doğan Anteplioğlu’nun da bulunduğunu ve mobil pazardaki başarılarını konsol sektörüne de taşımak istediklerini söyledi. Yeni oyun projesinin poligon tarzında olduğunu söyleyerek, sektörde devrim yapan iki büyük oyundan etkilendiğini belirten Anteplioğlu, şöyle konuştu:

“Oyun birçok farklı türü içinde barındırıyor ama temel olarak bakacak olursak ‘Battle Royale’ tarzında bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer ‘Battle Royale’ oyunlarından çok daha farklı içerik ve mekaniklere sahip olarak çıkmasını planlıyoruz. Günümüzde ‘Battle Royale’ en çok sevilen türlerden biri. Yine de bizim oyunumuz farklı içerikleri ile birlikte ‘Battle Royale’ modunu seven sevmeyen, tüm oyuncuların deneyimlemek isteyeceği bir oyun yaptığımızı düşünüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anteplioğlu oyunu PlayStation 5 haricinde Xbox’a da geleceğini belirtti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yeni nesil cihazlar çıktığı zaman optimizasyon kontrolü yapıp hem eski, hem de yeni nesil modellerde aynı anda yayımlamayı hedefliyoruz” dedi.
Xbox tarafında da geliştirmelere başlamak istediklerini belirten Doğan Anteplioğlu ise, “Xbox tarafında şuan da elimizde test edebileceğimiz herhangi bir Xbox One cihaz yok. Oyunu çapraz platform olarak hazırlamaya başladığımızdan dolayı bir Xbox cihazı temin ettiğimiz andan itibaren Xbox’a da oyunu çıkartmanın çok fazla vakit almayacağını düşünüyoruz.” dedi.

PlayStation 5 konsolunun bu yılın sonlarına doğru satışa sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’de de merakla beklediğimiz konsolun yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia

İLGİLİ HABERLER