reklamı kapat

POPÜLER

Nokia

Bütçe dostu Nokia telefon için Android 10 müjdesi

Bütçe dostu Nokia telefonla ilgili güzel bir gelişmeyi paylaşmak istiyoruz. Nokia 1 Plus kullanıcıları için Android 10 Go Edition güncellemesi indirmeye sunuldu.

Gelişmekte olan pazarlara yönelik uygun fiyatlı bir akıllı telefon olan Nokia 1.Plus, Android 10 Go Edition sürümüyle yeni yeteneklere kavuşuyor. 2 GB RAM’den daha düşük Android’li cihazlar için geliştirilen Go sürümü uygulamaları yüzde 15 daha hızlı başlatıyor. Uygulamalar arasındaki geçişlerde yüzde 10’a bir performans artışı vadeden telefonun özelliklerinden kısaca bahsedelim. 960 x 480 piksel çözünürlüklü 5,45 inç IPS LCD ekranı bünyesinde barındıran telefon 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Mediatek MT6739WW işlemcisinden güç alıyor. Dahili depolama kapasitesi 8 GB olan telefonun arka kısmına 8 megapiksel kamera yer alıyor. Güncellemenin standart sürümü Android 10’un diğer telefon modelleri için de yayınlanacağını belirtelim. Bu ay içerisinde Nokia 5.1 modeline Android 10 güncellemesini sunmaya hazırlanan HMD Global, haziran ayında da diğer modellerine bu güncellemeyi sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 ile Nokia modeller aşağıdaki yeniliklere kavuşacak

Karanlık mod, Android 10 ile gelen en dikkat çekici yenilikler arasında yer alıyor. Gündüz ve gece ortamları için gelişmiş görüntü, metin ve renk ayarları kullanıcılara sunuluyor. Daha net uygulama simgelerinin ve sistem renklerinin yer aldığı güncellemede boşa harcanan ekran alanını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş başlık ve tuş düzenleri de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan Xiaomi Mi 10