reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark 3 Pro Black Shark 4
Xiaomi Black Shark 3 Pro

Türkiye’ye de gelir mi? Xiaomi Black Shark 3 için güzel haber

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Xiaomi Black Shark 3 ve Black Shark 3 Pro için güzel bir Avrupa haberi geldi. Modeller sınırlarını aşıyor.

Xiaomi destekli Black Shark firmasının beklenen iki yeni oyun telefonu Black Shark 3 ve Black Shark 3 Pro, resmi olarak açıklandığı kadarıyla 8 Mayıs tarihinde Avrupa pazarına giriş yapıyor. Bir ihtimalle Türkiye’de de satılma ihtimalleri olan ancak bu kesinlikle netleşmeyen cihazlar, Çin dışına çıkıyor olmalarıyla elbette sevindiriyor. Henüz Avrupa fiyatları belli olmayan telefonların, kesinlikle aşırı ucuz olması beklenmiyor. Ancak yine de fiyatların birçok diğer amiral gemisi cihazdan daha uygun fiyatlı olması bekleniyor. Burada Avrupa’ya her iki modeli de getirerek bekleyenleri memnun eden Xiaomi, oyun telefonu pazarında da iddialı bir konumda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark 3 ve Black Shark 3 Pro teknik olarak neler sunuyor?

Üstte yer alan model Black Shark 3 Pro tam 7,1 inç AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Normal versiyonda ise 6,6 inç 2400×1080 piksel AMOLED ekran bizleri karşılıyor. Ortak olarak 90 Hz yenileme hızına sahip olan ekranlarda, HDR10+ desteği de bulunuyor. Güçlerini Snapdragon 865 işlemciden alan ve 8 GB / 12 GB RAM + 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri sunulan telefonlar, yüksek güçte sıvı temelli soğutma kullanıyor. Normal modele 65W hızlı şarj destekli 4.720 mAh, Pro’ya ise 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAH pil koyan firma, telefonların arkasında 18W hızlı şarj destekli manyetik bir şarj portu da sunuyor. Black Shark 3 serisinin önünde 20 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkadaki modülde ise 64 megapiksel + 13 megapiksel + 5 megapiksel kameralar bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni arayüzü MIUI 12