reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark 3 Pro Black Shark 4
Xiaomi Black Shark 3 Pro

Xiaomi Black Shark 3 Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

Çok uzun süre önce tanıtılan Xiaomi Black Shark 3, Xiaomi Türkiye resmi garantisi ile Türkiye’de de satılmaya başlandı.

Xiaomi destekli Black Shark firmasının beklenen iki yeni oyun telefonu Black Shark 3 ve Black Shark 3 Pro, Avrupa pazarında uzun zamandır satılıyor. İşte bu modellerden normal versiyon artık Türkiye’de de elde edilebiliyor ve resmi garantili fiyat 6.999 TL seviyesinde yer alıyor. Türkiye pazarına resmi garantili olarak ilk defa gelen telefon, oyun odaklı bir yapıya sahip ve oldukça farklı görünüyor. Büyük bir satış kanalında direkt olarak Xiaomi Türkiye tarafından satılan telefon, oldukça geç kalmış durumda. Bunu diyoruz çünkü yakın zaman içerisinde Black Shark 4 modeli geliyor. Bu satış üzerinden yeni telefonun da ilerleyen dönemde Türkiye’de satılabileceği düşünülüyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark 3 ve Black Shark 3 Pro teknik olarak neler sunuyor?

Üstte yer alan model Black Shark 3 Pro tam 7,1 inç AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Normal versiyonda ise 6,6 inç 2400×1080 piksel AMOLED ekran bizleri karşılıyor. Ortak olarak 90 Hz yenileme hızına sahip olan ekranlarda, HDR10+ desteği de bulunuyor. Güçlerini Snapdragon 865 işlemciden alan ve 8 GB / 12 GB RAM + 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri sunulan telefonlar, yüksek güçte sıvı temelli soğutma kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal modele 65W hızlı şarj destekli 4.720 mAh, Pro’ya ise 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAH pil koyan firma, telefonların arkasında 18W hızlı şarj destekli manyetik bir şarj portu da sunuyor. Black Shark 3 serisinin önünde 20 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkadaki modülde ise 64 megapiksel + 13 megapiksel + 5 megapiksel kameralar bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en çok göz alıcı konsepti